Институт по елетроника “Акад. Емил Джаков” при Българска академия на науките си партнира с B2N, официален представител на сканиращите устройства на RangeVision за нова сканираща техника. Оборудването ще послужи за 3D сканиране, дигитализация и обратно инженерство, нужни в изледванията и проектите, заложени в програмата на института. Институтът вече разполага и с 3D принтер Ultimaker, който активно участва в научно-изследователската дейност. Институтът по елетроника осъществява научни изследвания в няколко бързоразвиващи се направления на приложната физика и инженерство, като разработване, третиране и анализ на високо технологични материали, нанонауки и нанотехнологии, наноелектроника, оптоелектроника, квантова оптика, мониторинг на околната среда, биомедицинска фотоника. Съвременните 3D технологии като 3D сканиране и 3D принтиране спомагат на института да експериментира и изпълнява проектите си като спестява време и ресурси.
Висококачествените 3D скенери и софтуер за 3D сканиране на RangeVision се отличават с точност и висока резолюция. Изборът на института е върху RangeVision Neo, който има способността да сканира обекти с големина от 3 см до 1.2 м. Скенерите са леки (RangeVision Neo тежи 1 кг.), поместват се на бюрото без да заемат излишно място и се съхраняват в защитно куфарче. Софтуерът е съвместим с всеки един 3D принтер, което прави ескпортирането на файловете бързо и лесно.
С 3D сканиращата техника на RangeVision институтът по елетроника при БАН ще може уверено да измерва и инспектира готови разработки с необходимата прецизност по-бързо и лесно от всякога. Окачествяване на продукция, дигитализация на части (нови или вече излезли от производство), подобряване на съществуващи детайли с цел дизайн оптимизация и обратно инженерство са само някои от приложенията, които науката и индустрията могат да използват в своята работа за по-лесен и оптимизиран работен процес.