Гъвкавостта на SLS технологията на принтиране е впечатляваща, което ѝ дава широк спектър от приложения в различни индустрии. Някои от секторите, в които този вид технология се използва най-често са:
SLS технологията е изключително подходяща за изработката на архитектурни макети с голям мащаб и прецизност в детайлите. Архитектурните специалисти и интериорните дизайнери развихрят въображението си, за да създават уникални елементи, които в същото време са здрави и устойчиви, и по този начин отличават своите проектите пред клиентите си.
Автомобилните компании разчитат на SLS технологията от десетилетия. Освен, че използват адитивното производство за изработване на впечатляващи прототипи, производителите на автомобили и железопътните компании се доверяват на тази технология за производството на функционални части, независимо дали са предназначени за под капака на автомобила или за неговия интериор. SLS технологията им осигурява практичен и достъпен метод за поддържане на наличност на важни части, които в продължение на десетилетия не са се нуждаели от подмяна и е трудно да бъдат намерени на пазара.
Бижутерите също много успешно се възползват от предимствата на SLS технологията за направата на леки бижута със сложни геометрични форми и добра гъвкавост, необходима, както за фината обработка на бижуто, така и за комфорта на клиентите.
В много случаи 3D сканирането на остарели части има успех при реставрационни проекти.
Дизайнерите и инженерите копират дадена част, която е направена преди много време, а понякога дори решават и да я подобрят по време на процеса. След това могат веднага да я принтират, което им спестява безкрайни часове в опити да намерят подходящи материали за реставрация.
SLS е технология за адитивно производство, създадена с цел да разшири възможностите при разработването на продукти. Тя използва полимерен прах за производство на конструкции чрез лазерно втвърдяване, за разлика от стереолитографията (SLA) и цифровата светлинна обработка, например, които използват синтетична смола. При SLS 3D принтирането процесът е лесен и интересен. В началото, устройство, което прилича на гребло, нанася материала на тънки слоеве върху работната повърхност. Този материал, обикновено полимерен прах, се синтерира селективно, слой по слой и точка по точка, с помощта на лазер, който минавайки по пудрата я втвърдява, както е обозначено според 3D дизайна, качен в придружаващия софтуер. Процесът на това наслояване се повтаря до завършване на детайла, а накрая разполагаме с една камера, пълна с пудра, от която буквално се изравят отделните компоненти и детайли, заложени за производство.
Свържете се директно с наш представител на телефон: 0878 797 490
Запишете се за безплатна консултация с експерт по решения за 3D принтиране и 3D сканиране.